Domeček  Slaměnka 


Místo   Klikni

O stavbě Klikni

Kalendář prací Klikni

Info

Odkazy  Klikni

Kontakt  Klikni

Galerie  Klikni

na hlavní stránku KlikniKurz stavby "Raketových kamen" - "Thermal Mass Rocket Stove"
20. - 23. 4. 2013  Věžovatá Pláně, okr. Český Krumlov

      Srdečně Vás zveme na kurz, který povede mistr kamnář Agner Thulesen z Dánska (kolega a spolupracovník Larse Kellera, který je už v Čechách známý svými kurzy na stavbu masivních zděných kamen typu finské pece. Lars má svůj kurz na velkou pec v souběžném termínu u Mikušíků na Berounce).
      Bude se stavět "raketová pícka" - masivní zděná kamínka speciálně navržená pro dokonalé využití energie získané spalováním dřeva,
vhodná do menších prostor - ve slaměném domku, roubence apod. Bude to v podstatě sporáček s varnou plochou a kouřovodem
vyhřívajícím masivní hliněnou lavici, dimenzovaný na vytápění a zimní / letní vaření.
      Maximální počet účastníků je 6 osob, jídlo a spaní na matraci pod střechou zajištěno (vlastní spacák s sebou) - kdo dává přednost vlastnímu stanu, místa na louce je dost. K dispozici bude teplá sprcha v nedalekém pensionku.
      Kurz bude veden v angličtině, tlumočení do češtiny zajištěno.
      Cena kurzu je 5 500,-Kč.    Přihlášky: ivkoc@volny.cz nebo 773 212 604 - Iva

      Systém "raketových kamen" je už celkem známá věc, ale jako u každých kamen, velice záleží na správném poměru velikostí otvorů, spalovacích prostor a kouřovodů, takže je daleko bezpečnější naučit se realizaci od zkušeného profíka než stavět stylem pokus - omyl. Navíc můžete investici do kurzu zúročit stavbou takových kamen nejen pro vlastní potřebu - staveb, kde by se uplatnily, v Čechách stále přibývá.
      Při kurzu bude prostor pro konzultaci Vašich vlastních projektů a domlouváme ještě doprovodný program - nějakou zajímavou přednášku nebo ukázku z oblasti přírodního stavění.

      Když zbude čas, okolí nabízí krásné lesy, a snad stihneme večerní výlet do blízkého Českého Krumlova.schéma funkce raketových kamen


šíření tepla od konvenčních kamen


šíření tepla od "raketové pícky"