Kurzy

Jako alternativu ke svým letním kurzům,

které samozřejmě doufám, že proběhnou,

připravuji raději i sérii on-line kurzů.

Všechny novinky najdete na fb stránce @mirneveselo,

anebo zanecháte-li mi na Vás e-mail, dozvíte se všechny plánované události z první ruky.

V mém hrnčířském ateliéru Vás ráda přivítám v malých skupinkách (min. 2 osoby, maximálně 6, podle typu kurzu, Vašich zkušeností a pokročilosti v keramické tvorbě). Preferuji rodinné skupiny nebo skupiny přátel – pokud máte zájem a někoho k sobě, ozvěte se a domluvíme termín. Na výběr je zaměření na točení na hrnčířském kruhu, výroba kachlů s engobovým dekorem, modelování menších tvarů (nejsem sochař, proto větší projekty leda formou pokus – omyl), tvorba z plátů nebo válečků, kurz glazování nebo výroba čajových misek pálených ve venkovní peci dřevem. Ale témata se dají různě kombinovat, protože při malém počtu účastníků se mohu přizpůsobit Vašim přáním a Vaší pokročilosti. Vítám i iniciativní účastníky, kteří si vymyslí své téma sami, mne využijí jako technickou podporu a dílnu jako materiálovou a inspirační základnu.

Protože práce s hlínou vyžaduje prostoje, lze se domluvit na dva i více jednotlivých dnů či víkendů, v případě souvislého pobytu doporučuji nejméně týden. K dispozici je i ubytování ve Výletním pokoji. Ceny se pohybují v rozmezí od 300 Kč za os/hodinu po 1 500 Kč os/den podle množství účastníků, programu apod. Ubytování se platí zvlášť, u týdenních pobytů je možné domluvit nějakou slevu. Stravování řešíme společným úsilím. 

A že byste se u nás v mezičase nudili, to se bát nemusíte – u nás je vždy kam vyrazit, za lákavými cíli v okolí: Český Krumlov, hrad Rožmberk, zříceniny Pořešín, Dívčí Kámen, Louzek nebo Vítkův hrádek, kláštery Zlatá Koruna a Vyšší Brod, vyhlídka Čertova stěna, Lipenská přehrada, opevněná ves Žumberk, poutní kostel Dobrá voda a především všude okolo – naše stále ještě krásné jihočeské lesy.